КРИМИНАЛНИ

2 години затвор за мъж, откраднал кола и шофирал след употреба на наркотици в София

2 години затвор за мъж, откраднал кола и шофирал след употреба на наркотици в София

2 години затвор за мъж, откраднал кола и шофирал след употреба на наркотици в София

На две години затвор е осъден 34-годишен мъж за шофиране след употреба на наркотици на противозаконно отнет автомобил, по обвинение на Софийската районна прокуратура

За времето от около 18 ч. на 11.04.2025 г. до около 18 ч. на 12.04.2025 г. от подземен паркинг, намиращ се в ж.к. „Люлин“ в София, обвиняемият К.Н. противозаконно е отнел лек автомобил, марка „Ситроен“.

На 13.04.2025 г. около 18:50 часа в ж.к. „Люлин“ в София той е управлявал автомобила след употреба на наркотични вещества, а именно метадон и кокаин, установено по надлежния ред с техническо средство – „Дръгтест 5000“.

По случая е водено досъдебно производство за престъпления. В хода на разследването са направени експертизи, сочещи К.Н. като автор на деянието. „

Разследването е приключило с внасяне на обвинителен акт в съда, съобщиха още от прокуратурата.

Състав на Софийския районен съд призна К.Н. за виновен по повдигнатото му обвинение и му беше наложено наказание „лишаване от свобода“ за срок от 2 години, което той следва да изтърпи ефективно и глоба в размер на 500 лв.

Присъдата подлежи на обжалване пред Софийския градски съд.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)

Вижте още

Апартамент срещу 1000 евро: Как работи имотната мафия с жилища на починали собственици

admin

Шофьорът на автобуса от катастрофата на „Хемус“ вече е обвиняем

admin

Побой почти до смърт в „Люлин“: Съдът остави в ареста двамата задържани

admin