По непредпазливост е причинена смъртта на един пътник, а други двама са с фрактури и ампутация, посочиха от прокуратурата
Шофьорът на автобуса от катастрофата на „Хемус“ вече е обвиняем
Софийската градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняем 59-годишния К. Т. за това, че при управление на моторно превозно средство, нарушил правилата за движение по пътищата и реализирал пътнотранспортно произшествие (ПТП), при което по непредпазливост причинил смъртта на едно лице и телесни повреди на повече от едно лице.
Досъдебното производство е образувано на 12 май. Разследването се извършва от Сектор „Разследване на транспортни престъпления“ към Отдел „Разследване“ при СДВР под ръководството и надзора на СГП.
Още по темата
В началния етап на разследването са събрани доказателства, които наблюдаващият прокурор е оценил като достатъчни за привличане на К. Т. към наказателна отговорност.
Обвинението спрямо него е за това, че около 01:00 ч. по автомагистрала „Хемус“, с посока на движение от село Горни Богров към София е управлявал автобус, като в района на 1-ви км не се е съобразил с интензивността на движението и реализирал ПТП – с предната дясна част на управлявания от него автобус се е врязал в лявата част на попътно движещия се пред него товарен автомобил – влекач.
Още по темата
При реализираното ПТП по непредпазливост причинил смъртта на един пътник от автобуса и телесни повреди на други двама от пътниците, изразяващи се в множество фрактури, ампутация и други травматични увреждания.
С постановление на прокурор в СГП обвиняемият е задържан за срок до 72 часа, информираха още от прокуратурата.
Предстои на 14 май СГП да внесе в Софийския градски съд искане за взимане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на обвиняемия.
Коя е най-спешната задача пред кабинета „Радев“ и „Прогресивна България“ в НС?
Тагове:
