В края на списъка са Nissan, Peugeot, Dacia и MG
Шофьорите са най-доволни от тези марки автомобили (КЛАСАЦИЯ)
Toyota отново спечели класацията AutoIndex за марка автомобил, от която са най-доволни шофьорите.
Списание ViBilagare публикува резултатите от проучване за удовлетвореността на шофьорите от техните превозни средства.
Autoindex е най-голямото циклично потребителско проучване за автомобили в Швеция. Тазгодишното издание беше базирано на подробни проучвания сред собствениците на 11 562 превозни средства, регистрирани в скандинавската държава.
Още по темата
Toyota печели 885 точки от 1000 възможни. Марката дължи силната си позиция на широк спектър от модели, предсказуемост и силна дилърска мрежа.
Сред първите три попадат още BMW (881 точки), както и Subaru и Honda (по 879 точки). Над средното ниво бяха класирани още Volvo (864), Mazda (859), Mercedes и Tesla (по 855), Polestar (844), Kia (840) и Audi (839).
Само четири марки получиха резултат по-нисък от 700 точки, т.е. до 128 пункта по-нисък от средното (827 точки). В края на списъка са Nissan (794 точки), Peugeot (784), Dacia (770) и MG (702).
Четете повече в automedia.investor.bg
Снимка: Reuters
Тагове:
