Тържествата започнаха в района на Айфеловата кула, където се събраха хиляди привърженици
В „Пари Сен Жермен“ (ПСЖ) се отдадоха на празненства след втория пореден триумф в шампионската лига.
Общо 219 души са пострадали при сблъсъци между футболни фенове и полицията във Франция, след като ПСЖ спечели финала на Шампионската лига срещу „Арсенал“.
Според министъра на вътрешните работи на Франция Лоран Нюнес осем от ранените са в тежко състояние. За овладяване на безредиците в Париж бяха мобилизирани хиляди полицаи. При инцидентите са пострадали и 57 служители на реда.
Още по темата
Близо 800 ареста след безредиците
Лоран Нюнес съобщи, че във връзка с насилието са били арестувани 780 души, като над 450 от тях остават в ареста.
По време на нощните безредици е загинал човек при инцидент на околовръстния път на Париж, който според властите е бил сред местата, блокирани от участници в размириците.
Засилени мерки за сигурност в столицата
За празненствата бяха неделя са мобилизирани около 6000 полицаи. Тържествата започнаха в района на Айфеловата кула, където се събраха хиляди привърженици на ПСЖ.
Въпреки напрежението от предходната нощ, атмосферата около емблематичната забележителност беше празнична и спокойна, а фенове изпълниха улиците още в началото на парада.
Играчите на ПСЖ бяха посрещнати и от Макрон
Футболистите и щабът на ПСЖ преминаха през района Шан дьо Марс в подножието на Айфеловата кула, след което бяха приети от френския президент Еманюел Макрон в Елисейския дворец.
По-късно се проведоха допълнителни чествания на стадион „Парк де Пренс“, който е дом на ПСЖ.
1 / 12
Франция ликува след драматичния финал срещу „Арсенал“
Снимка: Reuters
Тагове:
