РЕПОРТАЖИ

Стотици хиляди българи в десетки градове поискаха оставката на правителството (ВИДЕО)

„Трябва ние да ги изметем, много са нагли“, споделиха част от хората

11.12.2025 • 12:51 Редактор:

Протести срещу правителството снощи имаше не само в София, но и в редица градове от страната.

В Пловдив хиляди се събраха на площад „Съединение“, за да поискат оставка на правителството. 

„Трябва да си ходят. Трябва ние да ги изметем, много са нагли“, споделиха част от хората.

С мирно шествие от площад „Съединение“ до площад „Независимост“ Варна също изрази своето недоволство. 

Още по темата

В Бургас под кордон от полицаи протестиращите скандираха: „Оставка, оставка!“.

Протестът във Велико Търново затвори главната улица. С трибагреници и призиви за оставка на правителството хиляди осеяха старата столица. 

С мирно шествие към местните централи на „ДПС-Ново начало“ и ГЕРБ близо 4 хиляди души в Сливен също казаха „Не на властта“.

Протести имаше в още над 20 града от страната и чужбина. 

Вижте повече в репортажа на Христиана Стефанова.

Трябва ли правителството да подаде оставка и да отидем на предсрочни избори?

Снимка: БГНЕС

Вижте още

Протест срещу варовикова кариера разтърси Велико Търново (+ВИДЕО)

admin

AI влиза в училище: Нова ера в българското образование

admin

Ще се стигне ли до закриването на над 120 яслени групи в София? (ВИДЕО)

admin