КРИМИНАЛНИ

Петима от дилърите на дрога в София остават в ареста, реши съдът

Двама от задържаните са освободени без мярка за неотклонение

30.05.2026 • 19:11 Редактор:
Петима от дилърите на дрога в София остават в ареста, реши съдът

Петима от дилърите на дрога в София остават в ареста, реши съдът

Петима души, обвинени за участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици в София, остават в ареста, реши съдът. Други двама от арестуваните бяха освободени без мярка за неотклонение. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване. 

Всички обвиняеми са привлечени към наказателна отговорност за това, че са участвали в организирана престъпна група, създадена с цел разпространение на наркотични вещества, каза съдията по време на разглеждането на мярката.

Още по темата

На 27 май бяха задържани общо седем души за организирана престъпна група във връзка с разпространение на наркотици в София.

В съдебната зала прокурорът каза, че лицата са действали на територията на столичния ж.к. „Дружба“, както и на още няколко съседни квартала. В хода на операцията са намерени две депа – едното в апартамент, другото в гараж.

Става въпрос за разпространение на високорискови наркотични вещества като коноп, MDMA, амфетамин, метамфетамин, кокаин, чрез Telegram канал и други комуникационни канали, информира БТА.

При претърсванията са открити вакуумна машина, парични средства и мобилни телефони. Седмината са обвинени, че всекидневно са посещавали апартамента в „Дружба“ и гаражната клетка, откъдето са се снабдявали с наркотичните вещества и са ги разпространявали, каза прокурорът.

Снимка: МВР

Вижте още

След акцията в София и Ловеч: Росен Кръстев остава в ареста

admin

Николай Кокинов за „Петрохан“: Обществото никога няма да приеме версията на прокуратурата

admin

Има задържани за стрелбата в казино в Хаджидимово

admin