Двама от задържаните са освободени без мярка за неотклонение
Петима от дилърите на дрога в София остават в ареста, реши съдът
Петима души, обвинени за участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици в София, остават в ареста, реши съдът. Други двама от арестуваните бяха освободени без мярка за неотклонение. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване.
Всички обвиняеми са привлечени към наказателна отговорност за това, че са участвали в организирана престъпна група, създадена с цел разпространение на наркотични вещества, каза съдията по време на разглеждането на мярката.
Още по темата
На 27 май бяха задържани общо седем души за организирана престъпна група във връзка с разпространение на наркотици в София.
В съдебната зала прокурорът каза, че лицата са действали на територията на столичния ж.к. „Дружба“, както и на още няколко съседни квартала. В хода на операцията са намерени две депа – едното в апартамент, другото в гараж.
Става въпрос за разпространение на високорискови наркотични вещества като коноп, MDMA, амфетамин, метамфетамин, кокаин, чрез Telegram канал и други комуникационни канали, информира БТА.
При претърсванията са открити вакуумна машина, парични средства и мобилни телефони. Седмината са обвинени, че всекидневно са посещавали апартамента в „Дружба“ и гаражната клетка, откъдето са се снабдявали с наркотичните вещества и са ги разпространявали, каза прокурорът.
Снимка: МВР
Тагове:
