„Когато започнахме работа с Христо, ситуацията не беше никак лесна, но постепенно наваксахме и спасихме сезона“, заяви Бойко Величков
1 / 18
Препълнен стадион и невиждано шоу на феновете в София
Снимка: БГНЕС
Техническият директор на ЦСКА Михаил Александров говори пред медиите след триумфа на „червените“, които спечелиха трофея за 22-и път в своята история след драматична победа с дузпи срещу Локомотив Пловдив.
А спортният директор на клуба Бойко Величков заяви, че това е само първата стъпка към по-големи цели, като подчерта, че вече се работи по мащабна селекция, с която „червените“ да изградят отбор, способен да се конкурира успешно и на европейската сцена.
„Трудно е да се говори. Въпреки всичко е сладко. Това е първи трофей за мен като ръководител. През цялото време, докато се организираше този мач, имаше едно излишно напрежение. Грехота е 10 хиляди места да останат празни. Не искам никой да го карам да мисли друго. В края на краищата, измъчена, но и важна Купа. Сега емоциите са малко в повече, гледам да съм по-обран“, започна Александров.
Още по темата
„Имаме много работа, за да стигнем там, където сме се запътили. Трябва да слезем на земята, да сме уверени в това, което правим. И да не се притесняваме от грешки въпреки всичко. Аз съм закърмен с това да печеля титли при юношите на ЦСКА„, допълни той.
Относно това как е изживял триумфа като част от ръководството, той сподели: „По-тежко е, няма какво да си кривя душата. Не може да противодействаш, не може да помогнеш на тези на терена, по-трудно се изживява“.
„Показахме характер и желание до последната минута. Бяхме отборът, който повече търсеше победата и заслужено стигнахме до трофея. За всички в клуба тази Купа е изключително важна, защото зад нея стоят месеци на много труд, постоянство и вяра. Имаше тежки моменти, имаше критики и разочарования, но успяхме да стабилизираме отбора и да върнем победния дух. Когато започнахме работа с Христо, ситуацията не беше никак лесна, но постепенно наваксахме и спасихме сезона“, подчерта Величков.
Още по темата
„Този трофей е награда за футболистите, треньорския щаб, ръководството и най-вече за феновете на ЦСКА, които не спряха да подкрепят отбора. Сега обаче гледаме напред. Амбициите ни са много по-големи. Подготвяме сериозна селекция и искаме да изградим тим, който да бъде конкурентен в Лига Европа. Купата ще помогне и за привличането на по-класни футболисти, защото играчите искат да бъдат част от клуб с европейски цели и голямо бъдеще“, добави той.
„Надяваме се скоро ЦСКА да посреща европейските си съперници и на новия стадион. Това, което предстои, трябва да бъде още по-силно за клуба“, завърши Бойко Величков.
Тагове:
