Множество инициативи за празника на малчуганите имаше в София и други градове
Днес отбелязваме Международния ден на детето и си напомняме, че най-важното е малките да растат в любов, сигурност и грижа.
По традиция в София и страната на днешната дата се организират редица прояви.
Празникът в София
С музика, усмивки и цветно настроение най-малките в столицата се насладиха на разнообразни игри и спортове. А служители на пожарна, полиция и военни им показваха техниката, с която работят всеки ден.
Още по темата
Изложението на пл. „Александър Невски“ в столицата се хареса както на малки, така и на големи.
„Върна ме малко в детството ми и сякаш сега малко съжалявам, че като бях дете нямаше такива неща да се показват“, сподели Борислав Янакиев.
1 юни в Бургас
Рев на мотори и смях превърнаха алеята пред Летния театър в Бургас в истински детски празник. Членовете на мото клуб „Морски братя“ зарадваха малчуганите, като ги повозиха на моторите си.
Още по темата
„Возим децата. Радваме както тях, така и техните родители. Показваме, че моторите не са страшни. Че водачите на мотори също са хора и са добри. Всичко правим за децата“, сподели един от участниците.
Аниматори в Хасково
В Хасково песни и игри забавляваха децата, а за доброто настроение се погрижиха аниматори.
„Когато станеш възрастен и много ще се трудиш за работата, а сега в детството можеш да си играеш колкото искаш. Всеки ден трябва да не забравят детското в себе си и да са щастливи, да растат безгрижно“, споделят малки и големи.
Вижте повече в репортажа на Екатерина Кацарска.
1 / 23
Денят на детето
Снимка: БГНЕС
Тагове:
