
Във възстановяването се включиха доброволци, комисии правят огледи и описват щетите
Продължава бедственото положение във Велико Търново и в съседно Дряново след наводненията.
Във възстановяването се включиха и доброволци, а комисии правят огледи и описват щетите. Пострадалите обаче все още се нуждаят от помощ.
Трети ден след стихията, хората от една от най-пострадалите улици във Велико Търново продължават да се борят с последиците сами. Признават, че имат огромна нужда от помощ.
Още по темата
„Минаха от БЧК – сладки и вода оставиха, питаха дали имаме нужда от нещо – бельо, препарати… Социални грижи изобщо не влязоха у дома, комшийката им казала, изобщо не влязоха у дома. С наши сили се опитваме да изчистим, вчера съм благодарна на доброволците, над 50 човека – военните, затворниците от общежитието, чистиха хората„, разказа Йорданка Христова.
Наносите и тинята, довлечени от реката, се изриват бавно, тъй като тежката техника не стига.
Още по темата
В другата засегната община – Дряново, доброволци, състезатели от футболния отбор „Локомотив“ и цели семейства от сутринта изриваха тиня и кал от стадиона.
„Тази сутрин се събрахме няколко човека и чистим, има нужда и от тежка техника. Тези трудности изграждат характер, обединяват хора и смятам, че ще преминем през това като дряновци“, подчерта доброволецът Константин Йорданов.
Още по темата
В Дряново са засегнати още три моста, сред които един на Колю Фичето, както и асфалтът на много улици.
От местната управа съобщават, че щети има в близо 50 частни имота.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
