От тима разполагат със срок от 7 календарни дни, в които могат да обжалват решението
„Берое“ остана без лиценз за Първа лига
Лицензионната комисия към Българския футболен съюз (БФС) официално отказа да издаде лиценз на „Берое“ (Стара Загора) за участие през следващия сезон в Първа лига.
Решението важи и за Втора лига, което означава, че при сегашната ситуация старозагорският клуб ще трябва да започне от аматьорските дивизии.
Още по темата
От „Берое“ разполагат със срок от 7 календарни дни, в които могат да обжалват решението. За да получат лиценз обаче, от клуба трябва да отстранят всички проблеми и нередности, свързани с лицензионната процедура.
Все още няма яснота как отказът на лиценз ще се отрази на крайното класиране и на битката за оцеляване в елита. Развитието около изпадащите тимове ще зависи от това на коя позиция „Берое“ ще завърши сезона.
Очаква се окончателно решение по казуса да бъде взето от Спортно-техническата комисия към БФС.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
