СПОРТ

„Берое“ остана без лиценз за Първа лига

От тима разполагат със срок от 7 календарни дни, в които могат да обжалват решението

08.05.2026 • 14:41 Редактор:

„Берое“ остана без лиценз за Първа лига

Лицензионната комисия към Българския футболен съюз (БФС) официално отказа да издаде лиценз на „Берое“ (Стара Загора) за участие през следващия сезон в Първа лига.

Решението важи и за Втора лига, което означава, че при сегашната ситуация старозагорският клуб ще трябва да започне от аматьорските дивизии.

Още по темата

От „Берое“ разполагат със срок от 7 календарни дни, в които могат да обжалват решението. За да получат лиценз обаче, от клуба трябва да отстранят всички проблеми и нередности, свързани с лицензионната процедура.

Все още няма яснота как отказът на лиценз ще се отрази на крайното класиране и на битката за оцеляване в елита. Развитието около изпадащите тимове ще зависи от това на коя позиция „Берое“ ще завърши сезона.

Очаква се окончателно решение по казуса да бъде взето от Спортно-техническата комисия към БФС.

Снимка: БГНЕС

Вижте още

„Арсенал“ е на финал в Шампионската лига след минимален успех над „Атлетико“ (М)

admin

Шоу на Везенков при победа на „Олимпиакос“ над „Реал“ (Мадрид)

admin

С гол номер 960 в кариерата си Роналдо допринесе за победата на „Ал Насър“ над „Дамак“

admin