СПОРТ

„Арсенал“ е шампион на Англия, „Манчестър Сити“ и „Борнемут“ не се победиха

Лондончани официално си гарантираха дългоочакваната шампионска титла

20.05.2026 • 07:17 Редактор:

„Арсенал“ е шампион на Англия, „Манчестър Сити“ и „Борнемут“ не се победиха

„Арсенал“ спечели титлата във Висшата лига за първи път от 22 години насам. Триумфът на „артилеристите“ стана факт след равенството 1:1 между „Манчестър Сити“ и „Борнемут“ в двубой от 37-ия кръг на английското първенство, игран на стадион „Виталити“.

Домакините поведоха в 39-ата минута. Адриен Труфер проби по левия фланг и подаде към Ели Крупи, който овладя топката и с прецизен удар направи резултата 1:0.

Това бе 13-ото попадение за младия френски национал през сезона във Висшата лига.

В края на срещата Дейвид Брукс пропусна две отлични възможности да реши мача в полза на „Борнемут“.

При първата ситуация той остана сам срещу Джанлуиджи Донарума, но италианският страж спаси удара му, а малко по-късно Брукс уцели страничната греда.

Пропуските на „черешките“ бяха наказани дълбоко в добавеното време. В 95-ата минута след разбъркване в наказателното поле Родри стреля, топката срещна гредата, а при добавката Ерлинг Холанд оформи крайното 1:1.

След равенството „Манчестър Сити“ остава втори, на четири точки зад лидера „Арсенал“, при само един оставащ мач до края на сезона.

Така лондончани официално си гарантираха дългоочакваната шампионска титла.

Снимка: Reuters

Вижте още

Карлос Насар е избран за щангист номер 1 на Европа за 2025 г.

admin

„Лудогорец“ си връща голмайстора Руан Круз

admin

Гаон Чой покори олимпийския връх след страховито падане и исторически обрат

admin