Лондончани официално си гарантираха дългоочакваната шампионска титла
„Арсенал“ е шампион на Англия, „Манчестър Сити“ и „Борнемут“ не се победиха
„Арсенал“ спечели титлата във Висшата лига за първи път от 22 години насам. Триумфът на „артилеристите“ стана факт след равенството 1:1 между „Манчестър Сити“ и „Борнемут“ в двубой от 37-ия кръг на английското първенство, игран на стадион „Виталити“.
Домакините поведоха в 39-ата минута. Адриен Труфер проби по левия фланг и подаде към Ели Крупи, който овладя топката и с прецизен удар направи резултата 1:0.
Това бе 13-ото попадение за младия френски национал през сезона във Висшата лига.
В края на срещата Дейвид Брукс пропусна две отлични възможности да реши мача в полза на „Борнемут“.
При първата ситуация той остана сам срещу Джанлуиджи Донарума, но италианският страж спаси удара му, а малко по-късно Брукс уцели страничната греда.
Пропуските на „черешките“ бяха наказани дълбоко в добавеното време. В 95-ата минута след разбъркване в наказателното поле Родри стреля, топката срещна гредата, а при добавката Ерлинг Холанд оформи крайното 1:1.
След равенството „Манчестър Сити“ остава втори, на четири точки зад лидера „Арсенал“, при само един оставащ мач до края на сезона.
Така лондончани официално си гарантираха дългоочакваната шампионска титла.
Снимка: Reuters
Тагове:
