КРИМИНАЛНИ

Арестуваха мъж, потрошил 215 надгробни плочи в София

Щетите се оценяват на около 100 000 лева

18.12.2025 • 14:33 Редактор:
Арестуваха мъж, потрошил 215 надгробни плочи в София

Арестуваха мъж, потрошил 215 надгробни плочи в София

Софийската районна прокуратура повдигна обвинение и задържа 29-годишен мъж за мащабен вандалски акт в Централните софийски гробища.

По данни на разследването той е унищожил и повредил общо 215 надгробни плочи и урни, като нанесените щети се оценяват на около 100 000 лева.

Инцидентът е станал на 10 декември около 20:30 часа. Събраните до момента доказателства сочат, че действията са извършени умишлено и са причинили значителни материални вреди. 

Повредените надгробни паметници са чужда собственост, а разрушенията са засегнали голям брой гробни места.

Обвиняемият, с инициали Ж.И., е с предишни осъждания. С постановление на наблюдаващ прокурор той е задържан за срок до 72 часа.

Очаква се прокуратурата да внесе искане в Софийския районен съд за налагане на най-тежката мярка за неотклонение – задържане под стража. Разследването по случая продължава.

Снимка: БГНЕС

Вижте още

ВКС даде старт на делото за смъртта на 11-годишния Ангел от Лясковец

admin

„Гавра и бой с боксови ръкавици“: Близки на отвлечения глухоням мъж в Габрово излязоха на протест

admin

Служител на ГДБОП е арестуван в София

admin