ноември 23
Home Седмицата Спорт "Миньор" Чикаго с първа победа срещу "Юнайтед Сърбс"

"Миньор" Чикаго с първа победа срещу "Юнайтед Сърбс"

Е-мейл Печат ПДФ

minyor"Миньор" Чикаго постигна първа победа с 2:1, срещу най-стария и най-силен сръбски отбор "Юнайтед Сърбс" 1972.
Първото полувреме премина с много опасности пред двете врати, но резултатът остана непроменен 0:0.
Пет минути след началото на втората част, Мирослав Николов открадна топката в центъра на терена, напредна и подаде на Пламен Пенев. Той върна назад към капитана Ивалин Гунчев, последният с едно докосване прехвърли сръбската защита, а бързоногият Борислав Радев изпревари противниковия страж. Последва карамбол и удар с глава на Радев. Той бе изритан в главата в момента на удара от безпомощния централен защитник. Въпреки нарушението, топката влезе във вратата за 1:0, а сърбинът получи жълт картон. Десет минути по-късно, след късо изпълнение на ъглов удар от ляво, сърбите изравниха за 1:1, с хубав гол с глава, от два метра разстояние. Последваха минути на борба за всяка педя терен и грубите нарушения зачестиха. Първо играч на "Юнайтед Сърбс" беше изгонен за втори жълт картон, а малко след него и централният защитник Стефан Неделев получи втори жълт, съответно червен картон. Така двата отбора останаха с по десет души. В 79-та минута централният защитник Илия Ребреев напредна през центъра и изведе Борислав Радев по лявото крило. Голмайсторът направи страхотен рейд, навлезе в наказателното поле, излъга защитник и вкара за крайното 2:1.
"Получи се много здрав мач. И двата отбора се стремяха да покажат най-доброто. Имаше много положения и пред нашата, и пред тяхната врата. Радостен съм, че победихме. Вдигнахме се и при 1:1 успяхме да поведем. Благодаря на момчетата! Те показаха много мъжка игра и израстване през целия сезон. Тази победа ни дава реални шансове да завършим в тройката, което е и нашата цел за тази година", коментира треньорът Емил Миланов.
Всеки сезон сърбите са един от претендентите за титлата, но след загубата от българите вече нямат шанс за първото място. От своя страна, ако "чуковете" успеят да победят в последните си два двубоя срещу италианския "Интернационал" 1996 и немския "Кикерс" 1958, има голяма вероятност да влязат в тройката, а "Юнайтед Сърбс" да остане извън нея.
Тази неделя (22 октомври), от 3:00 часа следобяд, на адрес: Oak Brook Park District, 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, "Миньор" играе с "Интернационал".

По-рано същия ден, в предварителен кръг в турнира за купата на Премиерлигата, другият български тим - "Бодрост", разгроми със 7:0 "Уния".
По два гола за победата вкараха Валентин Димитров и Мирослав Манолов, а по веднъж се разписаха Танко Дяков, Станислав Илиев и Станислав Ангелов.
"Изиграхме добър мач и постигнахме изразителна победа. В следващия етап играем срещу най-добрия отбор в дивизията - "Лайтенинг", който победихме с 3:1 преди три седмици в мач за първенството. След загубата, която нанесохме на съперника за първенството, очакваме в мача за купата да излязат с най-доброто, с което разполагат. Очаква ни труден мач, надяваме се да постигнем добър резултат", коментира играещият треньор на "Бодрост" - Александър Яновски.
Тази неделя (22 октомври), от 11:00 ч. сутринта, на адрес: Burden Field, Elk Grove Village, "Бодрост" играе на четвъртфинал за купата с шампиона "Лайтенинг".
Преди срещата на младите, на същия терен, от 9:00 ч., в първи мач за купата ще играят единственият български тим при над 40-годишните - "Ботев" Чикаго и "Румъния".