октомври 16
Home Седмицата Спорт "Миньор" Чикаго загуби незаслужено

"Миньор" Чикаго загуби незаслужено

Е-мейл Печат ПДФ

minyor"Миньор" Чикаго загуби незаслужено на старта на втория полусезон с 2:1 от немския "Швабен" 1926. "Чуковете" изиграха страхотен мач, но направиха куп пропуски пред противниковата врата. При 0:0 Ивалин Гунчев нацели горна греда и пропусна да изведе "Миньор" напред в резултата. Пет минути по-късно и немците нацелиха страничната греда. Последваха множество удари в очертанията на немската врата и близко до нея, но стражът спаси всичко. Футболният закон "Ако не вкараш, ще ти вкарат" проработи за пореден път и след контраатака немците отбелязаха за 1:0. Пет минути по-късно дебютантът Илия Реебрев изведе Мирослав Манолов, който вкара топката в мрежата, но страничният рефер видя засада и отмени попадението. Първото полувреме завърши при този резултат.
С подновяването на играта съдията пропусна да отбележи нарушение срещу Манолов и при последвалата контраатака отсъди спорна дузпа, реализирана за 2:0. Натискът на българите продължи и даде резултат десет минути преди края, когато Ивалин Гунчев намали на 2:1, след асистенция на Борислав Радев. На следващата атака голмайсторът Ивалин Гунчев, се откъсваше сам срещу вратаря и беше фаулиран грубо отзад, но съдията остана безмълвен. Времето не достигна на миньорци да вземата нещо повече в мача.
"Имахме доста положения, които изпуснахме, но това се случва във футбола. За нещастие една отсъдена дузпа, която беше не навреме и не съвсем точна, позволи на противника да вземе по-голяма преднина. Това донякъде попречи на отбора, но има бъдеще. Трябва да се подобри извеждащия пас и завършващия удар. За да може нападателите да получават навреме топката и да имат възможност да я реализират. Също така да се опитват малко повече удари от разстояние. Не е много лесно, но има играчи, който могат да го направят и смятам, че ако се работи в това отношение ще се получи. Момчетата се поизмориха малко, в средата на втората част, което е естествено, но пък гола, който вкарахме върна ентусиазма и им вдъхна нови сили. Можеше да се стигне до обрат, но "Швабен" е един добър отбор с традиции и не е никак лесно да бъде победен", коментира треньорът Цветан Йончев.
Същия ден сутринта в отворената група на Премиерлигата "Бодрост" загуби с 6:0, като гост на "Легендс".