септември 21
Home Седмицата Спорт "България" победи в дербито

"България" победи в дербито

Е-мейл Печат ПДФ

derbiВъв вечното българско дерби на Чикаго, "България" победи с 3:1 "Балкан" в мач от "червената" дивизия на Премиерлигата.

След победата, "лъвовете" изместиха "Балкан" от второто място във временното класиране. Временен лидер е отборът на "Хорсебокс Юнайтед".
В средата на първата част, сърбинът Владимир Вукайелович отбеляза гол за "България", след самостоятелен пробив.
В последната минута преди почивката, "Балкан" изравни резултата. Главният съдия свири 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Евгени Михайлов във вратарското поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Валентин Димитров. Той вкара топката хладнокръвно в противоположния ъгъл на плонжа на Христо Христов.
На полуврeвмето резултатът беше равен 1:1.
Малко след началото на втората част, Владимир Вукайелович асистира на Пламен Памуков за 2:1. Десет минути по-късно, играещият треньор Анатоли Вътев центрира от ляво и сложи топката върху главата на отлично пласирания Пламен Памуков, за който остана само да отбележи от един метър за 3:1.
На другия ден сутринта, при над 40-годишните, единственият български представител - "Ботев" Чикаго, загуби с 2:0 от "Грос пойнт социал клуб".
Тази събота (12 август), от 3:00 ч. следобяд, на адрес: Private Bank Fire Pitch, 3626 N Talman Ave, Chicago, IL, 60618, "Балкан" гостува на лидера "Хорсебокс Юнайтед". Същия ден, от 4:30 ч. следобяд, на адрес: Windemere Park, Elk Grove Village, 1780 Longboat Dr, Elk Grove Village, IL, 60007, "България" гостува на коравия отбор на "Торино".
Тази неделя (13 август), от 9:00 ч. сутринта, на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, "Ботев" играе с ФК "Чикаго".