декември 14
Home Седмицата Спорт "Левски" победи "АЕК" в балканското дерби на Чикаго

"Левски" победи "АЕК" в балканското дерби на Чикаго

Е-мейл Печат ПДФ

dvuboyВ драматичен полуфинален двубой за щатската купа на Илинойс, "Левски" победи "АЕК" в балканското дерби на Чикаго. "Сините" наложиха своята воля с 3:2, след като на два пъти бяха догонващи в резултата. "АЕК" стартира ударно с гол от съблекалнята 30 секунди след първия съдийски сигнал. Причината бе, че заради трафикът в Чикаго, стражът Пьотър Силва закъсня 15 минути и до този момент на вратата пазеше финансовият директор Евгени Руссу. "Сините" се окопитиха и след комбинация между Владимир Вукайелович и топ нападателят Мирослав Манолов, последният вкара страхотен гол със силен удар от дясно за 1:1. Десет минути по-късно, след контраатака и колективна грешка в българската защита, гърците поведоха с 2:1. До края на първата част резултатът остана непроменен. Полувремето се удължи, заради липсата на светлини на стадиона. Финансовият директор Евгени Руссу направи всичко по силите си и разреши проблема, с което спаси българите от служебна загуба. Благодарение на неговата намеса двата отбора излязоха за второто полувреме да довършат мача.
Десет минути след началото Владимир Вукайелович напредна по лявото крило, центрира и Росен Каптиев стреля с глава, и с помощта на страничната греда изравни за 2:2. Десет минути преди края в герой за "сините" се превърна сърбинът Душан Обрадович, който направи безпомощен вратаря със силен удар от 30 метра разстояние за 3:2. До края гърците се бяха настанили в българската половина, но нашите удържаха геройски победата.
Типично по балкански двата отбора завършиха мача с по девет играчи, заради червени картони за разправии със съдиите и размяна на удари с противникови футболисти.
"Получи се интензивен и напрегнат двубой, в който за наша радост излязохме крайни победители. Поздравявам всички момчета и им благодаря за сърцата игра", коментира играещият треньор на "Левски" Чикаго - Александър Карабелски.