декември 14
Home Седмицата Спорт "България" с победа над "Висла" 1927

"България" с победа над "Висла" 1927

Е-мейл Печат ПДФ

bulgaria"България" победи с 4:2 най-стария полски отбор "Висла" 1927. "Лъвовете" поведоха с 1:0, след гол на спонсора Стоян Младенов. Лявото крило Ивалин Гунчев получи дълъг пас, надигра защитника и изведе голмайстора Младенов. Минути по-късно, поляците изравниха за 1:1, след грешка в изнасянето на топката. Отборът реагира като ужилен, Станислав Ангелов центрира от дясно и Ивайло Атанасов вкара с глава за 2:1. Преди това българите удариха две греди на Гунчев и Атанасов.

Второто полувреме започна със спад в темпото на игра, но въпреки това неостаряващият Тони Тодоров проби по дясното крило и намери Ивалин Гунчев, който се хвърли на шпагат и отбеляза за 3:1. Малко след това, голмайсторът Гунчев напусна играта, заради сцепена глава. Спирането на играта за оказването на първа помощ сякаш приспа българската защита и нашите инкасираха гол за 3:2, от необезпокояван от никого играч на "Висла". Пет минути преди края, Пламен Памуков проби от ляво и подаде на Ивайло Атанасов, който засече кълбото на втора греда за 4:2.
"Контролирахме мача и владеехме играта през цялото време. Само липсата на концентрация ни попречи до 15 минута да решим мача в наша полза. Победата се помрачи от двете контузии на Гунчев и Костов. Не бяхме играли няколко седмици, а и противниковият вратар изкара доста положения. Ако някой подцени този съперник, това ще му изиграе лоша шега", коментира играещият треньор на "България" - Анатоли Вътев.
Няколко дни преди това ветераните от "София БГ" разгромиха с 5:1 "Стари Бики". Хеттрик отбеляза Деян Иванов, а два гола добави Ивайло Петков. Дебют за "юнаците" направи софиянецът Станимир Станимиров - Станчо. На полувремето резултатът беше 5:1. През втората част българите намалиха темпото и бяха по-малко концентрирани пред полската врата.