октомври 16
Home Седмицата Спорт "Миньор" Чикаго продължава без загуба

"Миньор" Чикаго продължава без загуба

Е-мейл Печат ПДФ

minyorВ страхотна горещина, при температура над 30 градуса, "Миньор" Чикаго завърши наравно 2:2 с най-силния сръбски отбор "Юнайтед Сръбс" в шампионата на "Метролигата"."Чуковете" изпуснаха да победят западните ни съседи като гости, след като играещият помощник-треньор Стефан Златев пропусна от дузпа, която съдията отсъди за нарушение срещу Ивалин Гунчев. Въпреки пропуска, Стефан Златев все пак стана герой на мача. Пет минути по-късно, Дидо Радев беше спънат на границата на наказателното поле. Магичният халф Николай Янев изпълни бързо фала, подавайки на Стефан Златев, който излезе очи в очи срещу сръбския страж и този път не пропусна да изравни за 2:2. В началото българите поведоха след гол на Ивалин Гунчев. На полувремето резултатът беше равен 1:1, а заради големите горещини се наложи миньорци да сменят натежалия мокър екип. Двадесет минути преди края, юношата Велиян Михалев беше изгонен след втори жълт картон, заради тактическо нарушение в центъра на терена.

"За първи път печелим точка срещу този отбор, но въпреки това загубихме две. Поздравявам тандема Емил Миланов - Стефан Златев, защото, откакто те двамата водят отбора, нямаме загуба", коментира създателят на "Миньор" Чикаго Николай Василев.
Тази неделя, 18-ти юни, от 5:00 ч. следобяд, на адрес: 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, Миньор Чикаго играе с италианския "Интернационал".

Другият български отбор, който се състезава в отворената група на "Премиерлигата" - "Бодрост", победи с 5:3 втория отбор на "Интернационал". Хеттрик за бодрите момчета отбеляза чикагският Бербатов - Валентин Димитров. По веднъж се разписаха съименниците Станислав Ангелов и Станислав Илиев. Италианците поведоха 2:0, но българите бързо изравниха за 2:2 и така завърши първата част. С подновяването на играта "Интернационал" поведоха отново, но нашите се окопитиха и обърнаха мача за крайното 5:3.
Тази неделя, 18-ти юни, от 9:30 ч. сутринта, на адрес: 420 W Dempster St Mt Prospect, IL 60056, "Бодрост" ще играе срещу "Юния" Чикаго.