октомври 19
Home Седмицата Спорт "България" победи трудно "Балкан"

"България" победи трудно "Балкан"

Е-мейл Печат ПДФ

derbi"България" победи трудно с 2:1 вечния съперник "Балкан, в първото дерби за сезон, при над 30-годишните, в "червената" дивизия на Премиерлигата. През първите 20 минути, "лъвовете" бяха по-активния отбор на терена и логично поведоха с 1:0. Спонсорът Стоян Младенов майсторски изпълни ъглов удар от дясно и центрира топката на първа греда. Там най-съобразителен се оказа Ивайло Атанасов, който хитро вкара с глава. На следващата атака Танко Дяков проби по дясното крило, асистира на Ивайло Кръстев, който изравни резултата за 1:1. Малко преди края, Теньо Минчев стреля опасно, но топката срещна горна греда, тупна на земята и остави съмнения за гол.
С подновяването на играта балканци можеха да поведат в резултата, но ударът с глава на Танко Дяков беше спасен по блестящ начин от вратаря Христо Христов. Малко след това Ивайло Атанасов също стреля с глава и удари страничната греда. Пет минути преди края Веселин Пандурски получи втори жълт картон и съответно червен за нарушение около палантерията на наказателното поле. Ударът на Васил Чирпанлиев беше премерен и от него последва корнер, след изпълнението на който младият рефер взе смело решение и свири дузпа за "България". Спонсорът Стоян Младенов се нагърби с отговорността и отбеляза победния гол. Нервите на играещия треньор Николай Димитров не издържаха и заради разправии със съдиите получи директен червен картон. Малко след това, в 88-та минута, мачът беше прекратен, при резултат 2:1 за "България".
Този уикенд, заради националния празник на САЩ - "Memorial day", няма да има кръг от първенството. В събота сутринта, от 10:00 АМ, в Busse Woods Park, на българския събор ще се състои турнир по минифутбол за купата на 75 г. НСА.