октомври 18
Home Седмицата Спорт Драма и пълен обрат за "Миньор" Чикаго

Драма и пълен обрат за "Миньор" Чикаго

Е-мейл Печат ПДФ

minyorВ пети кръг от първенството на Метролигата, футболистите на "Миньор" (Чикаго) изнесоха страхотен мач срещу украинския "Кънекшън". След като губеха с 2:0 на полувремето, "чуковете" се вдигнаха и направиха пълен обрат до 2:3.
Малко след подновяването на играта, Борислав Радев беше спънат на границата на противниковото наказателно поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана бившият капитан на юношеския национален отбор на България - Пламен Пенев. Той насочи параболично топката отстрани покрай стената и изненада вратаря за 2:1. Десет минути по-късно, след продължителен "жълто-черен" натиск, украинците си отбелязаха автогол за 2:2. Две минути по-късно най-опитният централен защитник Георги Николов се контузи и напусна играта. Последва равностойна игра и когато всички очакваха последния съдийски сигнал, след изпълнение на ъглов удар от дясно, централният защитник Стефан Неделев се превърна в герой, вкарвайки победния гол за 2:3.
Радостта от гола се отпразнува заедно с част от резервите и феновете на отбора, които нахлуха на терена да поздравят играчите. Секунди по-късно, главният рефер изсвири последния сигнал.
"Когато човек стане свидетел на такъв динамичен и изпълнен с обрати мач, разбира защо футболът е най-популярната игра в света. Това беше най-слабото ни първо полувреме от началото на сезона. От сърце поздравявам треньорите Емил Миланов и Стефан Златев, които на почивката смениха гледната точка на играчите и те излязоха преобразени. Ако играем във всяка среща, както през втората част срещу "Кънекшън", ще влезнем в тройката още този сезон", коментира създателят на "Миньор" (Чикаго) - Николай Василев.
Този уикенд, заради националния празник на САЩ - "Memorial day", няма да има кръг от първенството. В събота сутринта, от 10:00 АМ, в Busse Woods Park, на българския събор ще се състои турнир по минифутбол за купата на 75 г. НСА.