октомври 19
Home Седмицата Спорт "Балкан" е лидер преди дербито

"Балкан" е лидер преди дербито

Е-мейл Печат ПДФ

balkanНай-старият български отбор "Балкан" излезе начело в класирането в "червената" дивизия за над 30-годишни в Премиерлигата. "Балканци" победиха с 4:2 като гост най-старият полски тим "Висла" 1927. На полувремето резултатът беше 1:1. Голът за българите отбеляза Валентин Димитров.
През второто полувреме на два пъти се разписа Асен Василев. Същият направи и двете асистенции за головете. Това автоматично го превърна в играч на мача. Последният гол вкара Стоян Трендафилов.
По същото време, вечният съперник "България" разгроми с 5:0 друг полски отбор - "Иглопол". Хеттрик за "лъвовете" отбеляза топнападателят Ивайло Атанасов, а по веднъж се разписаха Венцислав Календжиев и Иван Иванов.
Тази събота (20 май), от 4:30 ч. след обяд, на адрес: 1254 S. Douglas Ave, Arlington Heights, IL 60005, ще се изиграе първото дерби за сезона между "Балкан" и "България".