октомври 21
Home Седмицата Спорт Драматична победа за "България"

Драматична победа за "България"

Е-мейл Печат ПДФ

bulgaria"България" постигна драматична победа с 4:3 над "Висла" 1926, в червената (дивизия) за над 30-годишни в Премиер лигата. Юнаците поведоха с гол на играещия треньор Анатоли Вътев. Десет минути по-късно, поляците изравниха за 1:1. До края на първата част, резултатът остана непроменен.
С подновяването на играта, домакините вкараха второ попадение, но радостта им беше кратка, защото още на следващата атака Ивайло Атанасов изравни за 2:2. Пет минути по-късно, той беше спънат отзад в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана спонсорът на отбора - Стоян Младенов, който преодоля вратаря за 3:2. Отборът на "Висла" не се предаде и успя да вкара трети гол за 3:3. Точка на спора в мача сложи отново Ивайло Атанасов, който отбеляза страхотен гол с воле от далечна дистанция централно срещу вратаря, за крайното 4:3.
"Хубаво е, че спечелихме три точки, но има още какво да се желае. Нашият отбор е по-техничен, а теренът беше в окаяно състояние и това помагаше на домакините, коментира играещият треньор на "България" - Анатоли Вътев.
Тази събота от 4:00 ч. след обяд, на адрес: 900 S Elmhurst Rd., Wheeling, IL, 60090, "България" гостува на "Иглопол".