октомври 18
Home Седмицата Спорт "Левски" Чикаго стартира с победа над силен съперник

"Левски" Чикаго стартира с победа над силен съперник

Е-мейл Печат ПДФ

levskiНай-титулуваният български отбор през последните години - "Левски" Чикаго, победи трудно в първия си официален мач за сезона с 3:2 един от основните си конкуренти за титлата - "Депол". В "бялата" дивизия за над 30-годишни, българите удариха цели три греди през първото полувреме и не успяха да преодолеят американската врата.
В началото на второто полувреме, всичко си дойде на мястото, след като топ нападателят Росен Каптиев вкара за 1:0. Малко след него, от близко разстояние, Стефан Златев покачи за 2:0. Индивидуална грешка в защита на завърналия се след шестмесечна контузия Тони Тодоров позволи на американците да се върнат в играта за 2:1. В 72-та минута, след контраатака, Росен Каптиев излезе очи в очи сам срещу вратаря, преодоля го и внесе спокойствие в сините редици, отбелязвайки за 3:1. Противникът на се предаде и продължи да пресира българската защита. Колективна грешка на Евгени Михайлов и Стефан Златев позволи отбелязването на нов гол за "Депол" за 3:2. Пет минути преди края, Росен Каптиев вкара третото си попадение в мача, но страничният съдия реши да го отмени, като вдигна флага за засада.
"Мачът можеше да ни бъде по-лесен, ако бяхме реализирали всички ситуации за гол, които създадохме. Въпреки това "Депол" са много силен отбор и могат да объркат сметките на всеки. Трите точки, които спечелихме са важни за нас. Надяваме се следващите мачове да имаме късмет в отбелязването на повече голове", коментира играещият помощник-треньор Александър Карабелски.
Тази неделя всички отбори в Премиер лигата ще почиват, заради официалния празник "Mother's Day".