март 28
Home Седмицата Спорт Летящ старт за Петър Радев на Регионалното

Летящ старт за Петър Радев на Регионалното

Е-мейл Печат ПДФ

radevПо-големият син на бившия национален състезател по свободна борба Руси Радев - Петър стана шампион за юноши на Регионалното първенство. Борбите се проведоха в Andrew High School, Tinley Park, IL и бяха първи етап от Щатските серии. В кат. до 160 паунда Петър Радев победи първия си противник с туш, втория с явно превъзходство 11:1 технически точки, а на финала отново победи с туш. Класиралите се на първите три места във всяка категория ще участват на Секционното първенство. То ще се проведе на 10-11 февруари в Downers Grove High School. На него всички борци от първата четворка, се класират за Щатското първенство, което ще се проведе на 16-18 февруари в State Farm Center - 1800 South First Street, Champaign, IL 61820. В Илинойс има осем секции и на Щатското ще играят общо 32-борци. Припомняме ви, че миналата година Петър Радев спечели бронзов медал от най-силното първенство в щата.