октомври 22
Home Седмицата Спорт В Чикаго "Левски" отнесе "АЕК" и е на финал за купата

В Чикаго "Левски" отнесе "АЕК" и е на финал за купата

Е-мейл Печат ПДФ

levski„Левски" (Чикаго) разгроми с 8:1 гръцкия „АЕК" (Чикаго) в полуфинален мач от турнира за купата на „бялата" дивизия, при над 30-годишните, в Премиер Сокър Лийг. По два гола за „сините" отбелязаха бившият младежки национал на България – Росен Каптиев и Стоян Стойчев. По-веднъж се разписаха Димитър Стойков, Евгени Михайлов и единият от спонсорите на отбора – Костадин Везьов. Той вкара символичния седми гол от дузпа, която сам изработи. На полувремето резултатът беше 2:0 за българите.
„За разлика от четвътфинала срещу японците, сега бяхме много по-концентрирани в мача и резултатът е налице. Разбира се, южните ни съседи не се дадоха без бой, но разликата в класите на двата отбора беше очевидна. На финала ще играем с другия най-добър отбор в групата и тазгодишен вицешампион. Мечтаем да спечелим за трети пореден път купата на лигата и с това да бъдем едва втория отбор успял да я пенсионира", коментира капитанът на „Левски" (Чикаго) – Александър Карабелски.
Още през 2014 г. когато се създаде отборът, по случай 100-годишнината на „Левски" (София), чикагският „Левски" стана шампион два кръга преди края, без загуба в първенството. В последните си два мача българите паднаха служебно и дадоха спестените пари от терени и съдии за благотворителност. През 2015 г. с голяма доза късмет, с еднакви точки с втория „ДиПол" и по-добра голова разлика, „сините" отново станаха шампиони. Тази година в суперголяма конкуренция „Левски" спечели за трети пореден път титлата с една точка преднина пред втория „Оасу". В турнира за купата, който се провежда след края на шампионата на елиминационен принцип българите бяха поставени на четвъртфинал, като двукратни носители на купата. Предстоящият финал е исторически момент, защото при трето поредно вдигане на купата, тя ще остане завинаги в „Левски". Трофеят е уникален, защото на него са изписани имената на отборите, които са я вдигали в предишните издания на турнира. До този момент нито един отбор не е успял да пенсионира купата в „бялата" дивизия за над 30-годишни. Това не е всичко, ако „сините" успеят да победят на финала, ги очаква финал за Суперкупата с носителя на купата от „червената" дивизия в същата възрастова група. Припомняме ви, че „Левски" е вдигал и тази купа два пъти и ако се класира на трети суперфинал, ще има нова възможност да пенсионира и тази купа, която също никога не е била пенсионирана.
Тази неделя (30-октомври) от 9:00 часа сутринта на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL 60090, „Левски" играе финал за купата на Премиерлигата с румънския тим „Оасу". Припомняме ви, че в първия мач „Левски" победи като домакин с 5:0 „Оасу", пред погледа на сина на Гунди – Андрей Аспарухов. Във втория двубой, макар и трудно „Левски" отново победи с 2:3. Двете загуби от „Левски" са единствените за румънците в първенството, което им стигна още в дебюта си да станат вицешампиони.
При над 40-годишните единственият български представител "Ботев" (Чикаго) се класира на финала за купата след победа с 2:1 над "ДиПол". Първият гол за "канарчетата" заби с глава Васил Чирпанлиев, след асистенция на Светозар Самаров. Влезлият в страхотна форма Димитър Дудин покачи на 2:0 с бомбен удар от малкото наказателно поле. Пет минути преди края "студентите" вкараха почетния гол за 2:1. На полувремето резултатът беше 1:0 в полза на "жълто-черните".
"Играхме за победа и я взехме, всички се бориха, винаги ни е било трудно срещу този противник. На финала ще ни бъде още по трудно, защото съперникът е много силен, а и ние имаме много контузени играчи. Все пак се надяваме с малко късмет да се представим по възможно най-добрият начин", каза стратегът на "Ботев" (Чикаго) - Димитър Атанасов.
Тази неделя (30-октомври) малко след мача на "Левски" от 1:00 часа на обяд на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL 60090, "Ботев" играе финал за купата на Премиерлигата с "Джак Старс Пънчерс".