октомври 23
Home Седмицата Спорт "Левски" (Чикаго) стартира сезона на открито с контрола

"Левски" (Чикаго) стартира сезона на открито с контрола

Е-мейл Печат ПДФ

levski"Левски" (Чикаго) 2014 стартира сезона на открито с контролен мач. "Сините" загубиха с 0:7 приятелската среща с най-стария украински тим в САЩ - "Лайънс" 1955.
Мачът се игра в три полувремена по 30 минути, през изминалата неделна вечер в предградието на Чикаго - Бенсенвил. Главен съдия на двубоя беше българинът Йордан Ничев.
В средата на първата част, новото попълнение в защита - Стоян Стойчев, си отбеляза ефектен автогол.
През втората част се получи конфузна ситуация, когато при отлична "синя" голова атака, прожекторите на стадиона угаснаха и тя не беше довършена. Сякаш 10-те минути необходими, за да се възстанови осветлението на стадиона, сковаха краката на българите и те получиха втори гол с подновяването на играта.
През третата част, превъзходството на младите украинци и умората при българските ветерани беше очевидна. Пет минути след началото на третата част, играч на противника извърши нарушение в центъра на терена срещу Милен Милев. За съжаление, главният съдия не можа да види хубаво ситуацията и остана безмълвен. Получи се добра контраатака на противника с числено превъзходство и българите извадиха за трети път кълбото от мрежата. Левскарите поискаха обяснение от рефера, но изглежда попадението прекърши силите и волята на нашите за по-добро представяне в контролата.
Украинските "лъвове" се състезават в отворената група на Метролигата. Българите играят в бялата дивизия на Премиерлигата при над 30-годишните.
"Резултатът не отговаря на показаното на терена от двата отбора. Ние не сме си правили илюзии и знаехме, че е по-вероятно да загубим, но сякаш всички техни по-сериозни атаки завършваха с гол, а нас късмета ни подминаваше всеки път. Има и такива мачове, хубаво е, че това беше само приятелска среща. Ще се опитаме да изиграем повече контролни мачове със силни противници като този, за да си видим най-добре грешките и да ги изчистим до началото на сезона. През зимата не сме играли на закрито и това се видя на терена. По-младия противник ни пресираше добре, бяха по-бързи от нас, особено в третата част, когато се изморихме и ни вкараха цели пет попадения. Въпреки това, видях голямо желание в момчетата, особено в новите попълнения. Разиграхме добри комбинации в атака, но противниковият вратар спаси всичко. Като индивидуални качества, защитниците се представиха добре, но имат нужда от време, за да се стиковат. С всеки изминал мач ще подобряваме играта си. Съдията не е виновен за третия гол, той не може да види всичко, нямаше странични съдии", коментира старши-треньорът на "Левски" (Чикаго) - Пламен Бежански - Газдата.
Тази неделя, от 9:30 ч., сутринта, на Ривер парк, намиращ се на адрес: 3030 W. Argyle St. Chicago, IL, 60625, "Левски" (над 30-годишни) играе контрола с младия марокански тим "Грийн бойс" (Чикаго).