декември 17
Home АРХИВИТЕ СА ЖИВИ!

"България" с изненадваща загуба на старта

Е-мейл Печат ПДФ

bulgariaНай-титулуваният роден тим - "ФК България", загуби изненадващо първия си мач от първенството при над 30-годишните, в "червената" дивизия на Премиерлигата. "Юнаците" паднаха с 3:2 от коравия полски тим "Иглоопол 2005". Мачът се проведе под проливен дъжд, силен вятър и температури малко над нулата. Българите поведоха с гол на Анатоли Вътев, който отбеляза за 1:0, след триходова комбинация със Стоян Младенов и Светозар Самаров. Десет минути по-късно, голмайсторът Анатоли Вътев открадна една топка от последния защитник и джентълменски предостави възможността на играещия треньор Светозар Самаров да покачи на 2:0. Така завърши първата част с два гола преднина за българите.
С подновяването на играта, Анатоли Вътев беше грубо фаулиран в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка. Спонсорът на отбора Стоян Младенов се нагърби с изпълнението на дузпата, но уцели греда и пропусна възможността да увеличи преднината. Последва пълен обрат в мача за поляците, при който се доказа правилото, че 2:0 е най-несигурният резултат. Едно от попаденията за противниците падна от ситуация за спорна дузпа, при която първоначално беше даден авантаж, а в последствие отсъдено нарушение.
"Загубихме спечелен мач, но никой не може да се вини, трябва да се сърдим на себе си. Липсата на вазимопомощ и неспазването на добра дисциплина са може би причините да се обръне резулатът. За в бъдеще ще ги коригираме тези неща и няма да допускаме наивни грешки", коментира помощник-треньорът на "България" - Теньо Минчев.
Тази събота (7-май), от 4:30 ч. следобяд, на адрес: 1801 N Dale Ave, Arlington Heights, IL 60004, "България" приема друг полски отбор "Висла".
На следващия ден (неделя, 8-ми май) стартира първенството при над 40-годишните. Единственият български представител "Ботев" (Чикаго) приема "Гато Верде" от 9:00 ч. сутринта, на адрес: 1071 Brantwood Ave, Elk Grove Village, IL 60007.